OMEGA - cestovní kancelář » Společnost » O společnosti

O společnosti

   Před 22 lety jsme s manželem stáli na prahu rozhodnutí o našem dalším životě. Děti již odešli z domova, založili si vlastní, a my jsme zůstali v našem domě sami. Každý jsme měli svoje povolání , ale stále jsme se zabývali myšlenkou o přehodnocení našeho dalšího směřování, vždyť ještě „nejsme tak staří“. Z myšlenky se najednou nabízela výzva, postarat se sami o sebe v podnikání, ke kterému jsme já i manžel měli velmi blízko – „Co takhle koupit si autobus a jezdit si svoje skupiny samostatně ?“. Od slov k činu byl krůček a my se těšili z jednoletého , málo ojetého busu Karosa LC 735. Ta krása ! Ihned jsme mu opravili vnější vady na kráse, od německého prodejce automatů na teplé nápoje zakoupili automat , zabudovali lednici na studené nápoje, zakoupili nové pneumatiky Michelin a již se jezdilo. Malé zklamání nastalo, když měli dodavatelé platit za jízdy, každý chtěl vydělávat peníze na úkor dopravce a  ty nepokryly skoro ani holé náklady. Tudy cesta nevedla.. Do hry vstoupil náš kamarád, který již podnikal delší dobu a řekl : „Proč si neuděláte i cestovku ?“ A bylo rozhodnuto. S jakým názvem ? Když jsme o něm přemýšleli a probírali, jak se manžel zapsal do povědomí cestujících na zájezdech a dříve na lince – usměvavý, upravený, přesný, spolehlivý  a napadl nás příměr k hodinkám Omega a název byl na světě. Místo jedné rodinné firmy byly hned dvě a jsou až dodnes.

   Zatím nemáme zájem rozšiřovat firmy, jelikož osobní přístup ke klientům ničím nenahradíte a nepřináší Vám tolik radosti ze setkání, jako při osobním setkávání. A když se klienti vrací a ještě Vás pochválí za dobře odvedenou práci, to je to pravé ořechové, pro co je krásné podnikat.

   Ještě jedna menší zajímavost – jelikož mě vždy zajímalo řízení aut i  autobusů, proč to nezkusit? Musí řídit pouze muži? Zkusila jsem si nejprve řízení nákladního vozu a po několika letech i autobusu. Obě oprávnění jsem dělala  za daleko větší pozornosti, než všichni muži v kurzu, ale dokázala jsem jim, že i žena může být dobrou řidičkou. Mnoho nás v devadesátých letech nebylo, zkoušecí komisař mi pověděl o dvou kolegyních. Nakazila jsem i dceru, která dělala řidičský průkaz ve dvou – měla již malou vnučku v bříšku, ta se povozila a dodnes se ráda vozí vším, co má čtyři kola. Její rozhodnutí bylo správné a nyní je již dosti známou řidičskou profesionálkou. Syn se zabývá jinou činností, ale je nám nápomocen radami přes počítače. I on má dvě děti, chlapce a dcerku, kteří se začínají také zajímat o dopravu i cestovní kancelář. Ve všech třech vnoučatech vidíme perspektivní nástupce obou firem a my máme ještě dost času, předat jim naše bohaté zkušenosti tak, aby se vždy slušně, spolehlivě a profesionálně postarali o každého klienta.

text naposledy upraven: 20.02.2015

Společnost
Zájezdy